Sportoviště Tělocvičné jednoty Sokol Dědice

Fotbalový stadión

Sokolovna-tělocvična

Tenisové kurty, volejbalové hřiště a univerzální hřiště

Fotbalový stadión

Historie stadionu začíná v létě 1943, kdy tehdejší majitel pozemku p. Suchánek tento zapůjčil nově vzniklému veslařskému odboru Dědice, kde mezi jeho členy byli také fotbaloví nadšenci a hráči a který provozoval činnost na jeho rybníku a již zmíněném pozemku. Novodobá historie začíná rokem 1967, kdy byl pozemek dán k dispozici znovu rozjíždějícímu se fotbalovému oddílu. Bylo zbudováno škvárové hřiště. V roce 1975 byly dostavěny v akci Z kabiny, jež s malými úpravami a opravami slouží dodnes. Roku 1988 dostalo hřiště travnatý povrch, bylo instalováno zábradlí kolem celého hřiště, vykopána studna a celý pozemek byl oplocen. V létech 92 až 94 byla postavena nová tribuna a časoměrná kabina. V létě r. 2007 fotbalový trávník dostal nové zavlažovací zařízení z automatickou obsluhou. Poslední úpravou hřiště byla r. 2010 instalace nové ochranné sítě za brankou u kabin. Počátkem nového století se fotbalové hřiště stalo majetkem naší tělocvičné jednoty

V současnosti má fotbalový stadión pronajat fotbalový oddíl FK Dědice z.s..

Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna

Sokolovna-tělocvična

Základní změna na majetku naší sokolovny se udála až v létech 1972 až 76, kdy došlo k přestavbě restaurace a výstavbě nové sportovní haly s venkovními hřišti. Toto bylo také možné proto, že město v té době vykoupilo sousedící domek, nechalo je zbourat a pozemky jsme jako jednota dostali do užívání. Vlastní stavba sportovní haly s nutným zázemím bylo pokračováním na již fungující restauraci se spol. sálem, o nichž je řeč na jiném místě.

Sportovní hala má rozměry 24 x 16 m plus ochoz pro diváky, součásti haly je i nářaďovna. V hale, kromě cvičení s nářadím je možné hrát závodně volejbal a nohejbal, trénovat je možné i košíkovou. Zázemí tvoří šatny pro muže a ženy se sociálním zázemím. V hale se nachází klubovna se zasedačkou. Součásti sportovní haly jsou i sklepní prostory, kde byla vybudována malá posilovna s posezením. Vytápění haly bylo zrekonstruováno na plynové agregáty. K hale patří i venkovní hřiště na volejbal, tenisové kurty, universální hřiště a prostor k posezení a kulturnímu vyžití. I zde část dosud pronajatých pozemků se počátkem nového století stalo majetkem naší tělocvičné jednoty.

Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna

Tenisové kurty, volejbalové a universální hřiště

Tato sportoviště, jež jsou součástí celého areálu naší Sokolovny jsou využívána dle potřeb našich cvičenců, také jsou i pronajímána. Všechna jsou oplocena a v dobrém stavu, vybavena technickým zabezpečením včetně závlahy.

Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna Sokolovna